Vuoden 2021 joukkueenjohtaksi valittiin Erja Aikavuori
Tornion Pallo -47 ryJulkaistu: 18.10.2021 17.49

Vuoden 2021 joukkueenjohtaksi valittiin Erja Aikavuori

    • , Tämä vuoden perinteissä junioreiden päättäjäisissä palkittiin ansioituneita seuratyöntekijöitä. Vuoden joukkueen johtajaksi valittiin jo vuosia seuran yhtenä selkärankana toiminut Erja Aikavuori. Erja Aikavuori on toiminut kuusi vuotta kahden joukkueen, eli 2007 ja 2008/2009 syntyneiden poikien joukkueenjohtajana. Erja tunnetaan seurassa hyvin määrätietoisena ja oikeudenmukaisena joukkueenjohtajana, johon voi luottaa joka tilanteessa. Omien joukkueiden lisäksi Erja on aina tukenut seuran kehittämistä ja ollut valmis antamaan oman panoksensa kehittämistyössä. Erja Aikavuori: "Joukkueenjohtaminen on tiimityötä. Filosofiassa aina ensin tulee pelaaja, joka on kohdattava yksilönä. Onkin ollut hienoa seurata pelaajien matkaa jopa nelivuotiaista lähtien. Arvostan tunnustusta suuresti, mutta parhaat palkinnot seuratoiminnasta TP:ssä ovat tulleet lukemattomilla pelireissuilla joukkueiden pelaajien keskinäisestä yhteishengestä."
  • Kuvassa Erjaa palkitsemassa todella pitkän joukkueenjohtajauran TP-47 tehnyt seuralegenda Jouko Rasku.
  • Lämmin kiitos Erjalle ??????