Joona Konttajärvi SOPIMUKSEEN kaudesta 2022
Tornion Pallo -47 ryJulkaistu: 17.10.2021 20.43

Joona Konttajärvi SOPIMUKSEEN kaudesta 2022

Joona Konttajärvi SOPIMUKSEEN??????

21-vuotias seuran oma kasvatti joukkueen kapteenistossakin toiminut Joona Konttajärvi solmi jatkon ensi kaudesta. Joona kuuluu joukkueessa kokeneeseen osastoon iästään huolimatta. Keskikentän pohjalla viihtyvä pelaaja tunnetaan kovasta asenteestaan ja heittäytymisestä pelille joukkueen edun sitä vaatiessa. Häneltä löytyy myös nuoreen joukkueeseen tarvittavaa johtajuutta, jota ei ole koskaan liikaa. Tornion Pallo on tyytyväinen Joonan sopimuksesta ja odottaa hänen ottavan entistä isomman roolin ensi kauden joukkueessa.

Joona Konttajärven kommentit sopimuksesta ”Tottakai mukava jatkaa taas yksi vuosi lisää rakkaassa kasvattajaseurassa. Lisäksi uuden valmentajan nimeäminen on tuonut paljon positiivista pöhinää seuran ympärille ja varmasti tullaan näkemään mukavia siirtouutisia tässä syksyn mittaan. Valmistelut seurassa ensi kautta varten on jo siis hyvällä mallilla ja ensi kaudella taistellaan tosissaan noususta Kakkoseen, mikä varmasti motivoi koko joukkuetta käärimään hihat ja alkamaan tosissaan hommiin.”

Lisää sopimusuutisia piakkoin….????