Hienoja uutisia jalkapalloperheelle! TP-47:llä oli hieno edustus Pohjoisessa United -joukkueessa pelaavilla Huuhkaja Liigan kolmannella kierroksella – Ilmari Pitkänen, Johannes Namuhuya ja Ilari Salminen. Heidän panoksensa Huuhkaja liigassa on loistava osoitus laadukkaan ja innostavan seuratoiminnan tärkeydestä kohti huippua, ja meillä on suuri ilo kertoa teille lisää!
Valmentaja Lasse Åman on ylpeä kolmikosta: "Näitä kolmea pelaajaa yhdistää intohimo jalkapalloon, ja tämä heijastuu selvästi heidän päivittäisessä harjoittelussaan ja ennen kaikkea asenteessaan."
Ilari Salmisen kohdalla korostuu korkea henkilökohtainen taitotaso. Hän on omistautunut harjoitteluun ja kehittänyt taitojaan intensiivisesti – jopa lajirajojen yli.
Ilmari Pitkänen on joukkueen luottomaalivahti. Hänen upea reaktiokykynsä mahdollistaa hienoja torjuntoja ja pelastuksia vaativissa tilanteissa. Lisäksi hän hallitsee pelin avaamisen jaloillaan erinomaisesti, käyttäen lyhyitä ja pitkiä avauksia taitavasti.
Johannes Namuhuya on joukkueen taitava ja huippunopea pelaaja, joka luo jatkuvasti haasteita vastustajien puolustukselle. Hänen kykynsä ohittaa puolustajat tekee hänestä vahvan aseen joukkueen hyökkäyspelissä.
Nämä nuoret lahjakkuudet ovat kirkkaita esimerkkejä TP-47:n sitoutumisesta kehittää tulevia huippupelaajia. He näyttävät, että intohimo ja kova työ tuottavat tuloksia. On hienoa nähdä TP-47:n pelaajien nousevan esiin ja tekemässä vaikutusta laajemminkin!
08.10.2023 09.45 | ​EDUSTUS PÄÄTTI KAUDEN FC Vaajakoski-TP-47 2-0 |
30.09.2023 13.03 | Kylmä-koho-kompressiosta Peace & Love -malliin |
18.09.2023 16.20 | Tornion Pallo -47 hakee lasten ja nuorten valmentajia |
07.09.2023 11.14 | Olemme tänäkin vuonna mukana harrastamisen Suomen mallissa! |
01.09.2023 13.16 | Uusi joukkue aloittanut toiminnan ennätysmäisellä pöhinällä! |
15.08.2023 11.39 | Uusi joukkue 2018 syntyneille lapsille aloittaa toimintansa! |